“Zlaté sety“ přinesly HB Ostrov vítězství

Stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod 🙌 udělali další důležitý krok k postupu mezi dvanáct nejlepších týmů Ligy mistrů.

Ve druhém utkání skupiny C dnes po dvou a půlhodinovém boji zdolali rakouské Stockerau 3:1. Dva body českého mistrovského celku vybojoval Pavel Širuček, třetí přidal na trojce hrající David Reitšpies. Oba se z výher radovali po výborně zvládnutých “zlatých setech“!

Druhé vítězství českých šampionů v turnaji se nerodilo snadno. Hned v úvodní dvouhře musel Pavel Širuček v utkání s Davidem Serdaroglem otáčet nepříjemný stav z 1:2 na 3:2. První bod týmu HB Ostrov přinesl vítězný “zlatý set“ v poměru 6:2! Jenže Stockerau zlobilo dál. Kojo Kanamicu v souboji s Tomášem Treglerem sice prohrál úvodní sadu, ale v dalším průběhu utkání měl neustále navrch. Domácí borec ve čtvrtém setu ještě zabojoval a dohnal čtyřbodové manko.Od stavu 8:8 už byl ale úspěšný jenom rodák z Tokia, který srovnal stav zápasu na 1:1.

Ve třetí dvouhře hrající kouč Rakušanů Tarek Al-Samhoury se svým nechutným potahem a atypickým herním dlouho trápil Davida Reitšpiese. Ten soupeře nakonec zlomil až v rozhodujícím zlatém setu, který ovládl poměrem 6:3, čímž posunul HB Ostrov do vedení 2:1.

Také následující partii musel za stavu 2:2 rozhodnout zlatý set. Pavel Širuček opět prokázal pevné nervy, když v neoblíbené “zkrácené hře“ otočil z 1:3 na konečných 6:4 a HB Ostrov mohl slavit druhé vítězství v turnaji. K postupu do druhé fáze Ligy mistrů zítra HB Ostrov potřebuje jakýmkoli výsledkem porazit italskou Messinu.