Autor: Edita Palkovičová, MF DNES

Petr Korbel

Petr Korbel | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Havlíčkobrodští stolní tenisté po premiérové sezoně v nejvyšší soutěži získali bronz a už nyní, necelý měsíc po skončení sezony, kují pikle na tu nadcházející, ve které budou chtít získat titul.
 
"Podařilo se nám podepsat dvě přestupové bomby. Myslím, že zamícháme pořádně kartami v českém stolním tenise," prozradil manažer týmu Miroslav Jínek, kterému se navíc podařilo domluvit s vedením svazu, aby se v Havlíčkově Brodě uskutečnil velký galavečer. Fanoušci se tak prý mají na co těšit.

Je pro vás třetí místo s odstupem času úspěch, nebo zklamání?
První rok a třetí místo, je to úspěch. Pro mě trošku vnitřní zklamání, ale ne, že jsme nepostoupili, ale spíš jakým stylem. Dostali jsme 3:0, sice to bylo těsné, ale myslím, že jsme je měli víc potrápit. Jenže Jančařík hrál v životní formě, Bai He ten už se viděl doma v Číně.

Petr Korbel mluvil o tom, že tým táhl hlavně on s Bai He, že by Brod potřeboval vyrovnanější tým...
Kobes je mladý a poslední dva semifinálové zápasy hrál nad očekávání výborně. Na podzim jim nedal ani jeden set, na jaře jim dal jeden a v play-off už jim dal 3:2. Ten kluk potřebuje víc makat a pak si myslím, že to půjde. Pak je to ale otázka toho přístupu. Já i Petr (Petr Korbel – pozn. red.) si myslíme, že trochu mrhá talentem. Ono nestačí celý rok trénovat jen s Bai He. Jenže další věc je to, že ještě dělá školu, tak je to těžké. Navíc on není profík a my po něm chceme, aby předváděl výkony jako profík.

Jak bude na nadcházející sezonu vypadat kádr?
Nezůstane kámen na kameni. V podstatě teď už víme, že oba Slováci – Bai He i Kobes – jdou zpátky na Slovensko. Takže na příští sezonu mám k dispozici Petra Korbela a Jana Hrnčiříka a dvě nové posily. A věřte tomu, že to budou přestupové bomby. To, co se nám povedlo podepsat v neděli, a to, co se má podepsat dnes, tak to je bomba. Tým bude daleko silnější a daleko kompaktnější. A mělo by se jít jednoznačně za titulem.

A jsou to jména česká, nebo zahraniční?
Ne. Jsou to Češi. Nechceme cizince kvůli nátuře. Protože teď to tam trochu haprovalo, co se týče party. Víc to komentovat nebudu.

Jména prozradíte?
Kdepak. Domluvili jsme se na mlčenlivosti. Vše prozradím až příští týden. Myslím, že v Česku hodně zamícháme kartami.

Jak to vypadá s financemi? Máte sezonu zajištěnou na další rok?
Jasně. A když to nepokryjí sponzoři, tak to zaplatím já. (smích)

Pro vás to musí být asi srdcová záležitost, když do ping-pongu v Brodě vkládáte svoje finance.
Určitě. Zaprvé to chci dělat pro lidi jako sportovní kulturu a za druhé i můj syn tu trénuje. Máme sedm svých dětí a pro ně je to obrovský rozlet. Jednou za měsíc je přijede trénovat reprezentační trenér (Tomáš Demek – pozn. red.). Teď jsem trénoval se svým pětiapůlletým synem a on mi kolikrát dal takový úder, který jsem ani nevybral.

A jaké máte ohlasy od okolí?
Máme i takové ohlasy, že proč my chodíme na hokej, kde je zima a platí se 80 korun. Radši budeme chodit na ping-pong, kde můžeme stát v tričku, máme tam všechno, máme půjčený kulturák na choreografie, dostaneme od vedení sud piva na rozlučku, manažeři se k nám chovají tak, že spolu nemáme žádný problém.

Máte v plánu nějaké novinky?
Máme na 3. srpna nachystanou další pecku. Nejprve bude na programu hrací kemp pro naše sponzory, chceme představit dvě naše posily, kolekci nových dresů a pak přijde na řadu galavečer stolního tenisu. V pondělí se mi to snad podařilo domluvit s předsedou svazu Zbyňkem Špačkem. Během večera by se oficiálně vyhlásila síň slávy, což ještě nikdy nebylo, a měl by přijet Milan Orlovský (trojnásobný mistr Evropy – pozn. red.), Jindřich Panský (dvojnásobný vicemistr světa – pozn. red.), Tomáš Demek a Karol Korbel, což je otec Petra a bývalý reprezentační trenér. Ti by měli sehrát exhibiční duely s našimi hráči.

Ještě poslední otázka. Na začátku června se hraje extraligové finále mezi El Niňem a Dvorem Králové, koho tipujete na vítěze?
Jestli Jančaříkovi vydrží forma, tak věřím Králováku, protože já jsem neviděl nikoho hrát líp než momentálně Luboše. Viděl jsem hrát Petra ve špičkové formě, Bai He ve špičkové formě, ale Luboš ten se zbláznil. (smích) Ale El Niňo jsou čtyři vyrovnaní, tak mají možná trochu výhodu. Myslím, že to bude ohromně vyrovnané.

Zdroj: http://sport.idnes.cz/stolni-teniste-v-brode-maji-dve-tajne-posily-a-chystaji-utok-na-titul-1jg-/sporty.aspx?c=A130509_1926323_sporty_ald

Novinky