Autor: Petr Veselka, Deník

Povinné výhry. Ty si připsali v úvodu sezony stolní tenisté Havlíčkova Brodu proti Ostravě a Havířovu.

  

Do extraligových bojů vstoupili stolní tenisté STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod.

OSTRAVA – H. BROD 0:4

Do úvodního utkání nastoupila brodská posila a český reprezentant Pavel Širůček proti Tiboru Pavlíkovi. Pavel nezaváhal a vyhrál 3:1 na sety. Ve druhém zápase vyzval k souboji Petr Korbel domácího Jakuba Crhu, kterému nepovolil  ani set.

O další body se podělil Josef Šimončík, ten ve čtyřech setech zdolal Lukáše Pavlovského a svůj druhý bod uhrál Širůček proti Crhovi. „Petr Korbel s Pavlem Širůčkem hrají v ohromné formě, Josef Šimončík se trochu hledá, ale líbí se mi, jak bojuje. Jeho zápasy určitě přijdou," nechal se slyšet brodský manažer týmu Miroslav Jinek.

HAVÍŘOV – H. BROD 1:4

Ani druhý slezský tým neměl proti nabitému Brodu šanci. Domácí Marek Čihák si sice v prvním zápase vyšlápl na Josefa Šimončíka a v pětisetové bitvě ho udolal, ale další zápasy už byly v režii favorita.

Potom už nikdo z hostujících hráčů neztratil ani set a soupeře u zeleného stolu doslova smázli. „Naše vítězství se myslím očekávala. Hráli jsme ze soupeři z prostředka tabulky. Pavel zahrál výborné zápasy. Myslím, že i mně se dařilo a prodávám to, co jsem přes léto natrénoval. Josef Šimončík je v novém klubu a musí se zaklimatizovat. Je to pro něj těžší. Nálada v týmu je výborná, lepší jak v loňské sezoně. Takže jsme spokojení," pochvaloval si nový tým Petr Korbel. „Já hodnotím vstup do soutěže velmi pozitivně," řekl šťastný Jinek. V domácím prostředí se tým okolo Petra Korbela představí 12. a 13. září proti Ústí nad Labem a Dvoru Králové. Oba zápasy začnou v 18 hodin.

Novinky