4. semifinále:  SF SKK EL Nino Praha - STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod 4:3

Tregler - Šimončík 3:2 (8, -7, 2, -3, 8), Obešlo - Korbel 1:3 (-8, -9, 9, -6), Gavlas - Širuček 1:3 (6, -4, -9, -4), Obešlo - Šimončík 3:0 (9, 9, 8), Tregler - Širuček 3:0 (8, 3, 11), Gavlas - Korbel 1:3 (6, -10, -7, -8), Tregler / Gavlas - Korbel / Širuček 3:1 (9, 9, -9, 8)

Ve čtvrtém semifinále extraligy mužů ve stolním tenisu zvítězilo ve čtvrtek 10. dubna pražské El Nino nad brodským STEN marketingem 4:3. Semifinálové série tak bude gradovat v pondělí 14. dubna, kdy postupujícího za nerozhodného stavu 2:2 určí rozhodující páté vzájemné utkání. V sále brodského kulturního domu Ostrov vypukne v 18.00 elektrizující atmosféra.

Každý den je to jinak. Nejlépe se o tom mohl přesvědčit včerejší hrdina Josef Šimončík, který dnes zůstal bez bodu. V úvodním duelu nejprve prohrál s Tomášem Treglerem 2:3 a ve čtvrté dvouhře jej ve třech setech vyprovodil Michal Obešlo.

Za Brod tak dvakrát bodoval proti včerejšku o poznání jistější Petr Korbel, když nejprve zdolal Obešla a v poslední dvouhře večera srovnával na 3:3, když si zopakoval čtyřiadvacet hodin starou výhru nad Antonínem Gavlasem. Jeden bod přidal Pavel Širuček nad Gavlasem, ale proti svému tradičnímu semifinálovému soupeři Treglerovi ztratil sebedůvěru a neuhrál ani set.

O vítězi tak musela už podruhé v této sérii rozhodnout čtyřhra. Domácí Gavlas s Treglerem začali proti brodským Korbelovi se Širučkem lépe a zvládli koncovky prvního i druhého setu. Hosté korigovali stav ve třetím setu, ale na víc dnes už neměli.

V pondělí se bude začínat opět od nuly a ten šťastnější se bude moci těšit na finále proti suverénovi základní části extraligy DTJ Hradec Králové. Hráči DTJ do dnešního dne nepoznali hořkost porážky a i v semifinále zdolali KST Robot Metalfin Hustopeče bez ztráty kytičky 3:0.

3. semifinále: SF SKK EL Nino Praha - STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod 1:4

Obešlo - Šimončík 2:3 (2, 6, -6, -9, -9), Gavlas - Korbel 2:3 (8, -9, 7, -9, -6), Tregler - Širuček 3:0 (3, 8, 9), Gavlas - Šimončík 0:3 (-9, -12, -5), Obešlo - Širuček 2:3 (-5, 12, 5, -7, -10)

Semifinále extraligy mužů ve stolním tenisu mezi brodským STEN marketingem a El Ninem se přestěhovalo do Prahy, v pondělí 9. dubna se za stavu 1:1 hrálo třetí utkání.

Osobností pondělního utkání se stal Josef Šimončík, který odehrál dva skvělé zápasy a připsal svému týmu dva body. V úvodním zápase dokázal porazit domácího Michala Obešla, ačkoliv byl po prvních dvou setech v těžkém útlumu, uhrál všeho všudy osm míčků. Ve třetím setu se však zázračně oklepal a v pátém udolal svého soupeře 11:9.

Druhým bodem přispěl Šimončík proti Antonínu Gavlasovi za stavu 2:1 pro Ostrov. Když se Šimončíkovi podařilo vyhrát v koncovce prvního setu, ve druhém odvrátit setbol soupeře a zvítězit 14:12, třetí sada se dohrávala už jen z povinnosti a aktivitou už hýřil jen pozdější vítěz.

Mezi oběma vystoupeními Šimončíka se představili i ostatní aktéři dnešního utkání. Prvně do semifinále naskočil Petr Korbel proti Gavlasovi a celý zápas se viditelně trápil. Přestávka způsobená zdravotními problémy byla znát na nejistotě jeho úderů. Prolomil ji až v rozhodujícím setu, který byl svým průběhem mimořádný. Korbel vedl 3:0 a soupeř si vzal time, aby otočil na 3:5. Time si na oplátku vzal i Korbel, aby dorovnával do 6:6. A pak šňůrou pěti jistých výměn zvyšoval na 2:0.

Poměr zápasů mezi Pavlem Širůčkem a Tomášem Treglerem v semifinále byl před dnešním soubojem vyrovnaný 1:1. Širučkovi se však dnešní zápas vůbec nevyvedl. V prvním setu si vůbec nezahrál a v dalších dvou stále jen dotahoval, ale dorovnat se mu nepodřilo ani jednou.

Širuček si však napravil reputaci za stavu 3:1 proti dnes skvěle hrajícímu Obešlovi. Vývoj zápasu byl jako na houpačce, a tak není divu, že se dnes už potřetí rozhodovalo v pátém setu. Širuček se proti chytré hře Obešla neprosazoval a neustále jen snižoval náskok. Za stavu 7:10 čelil třem mečbolům, ale zachoval chladnou hlavu a pevnější nervy. Obešlo se dostal do křeče, snažil se dohrát na jistotu, ale to se mu vymstilo. Prohrál nakonec 10:12.